בוחרים ראש עיר שלומי זינו

שלומי זינו בן 34 נשוי ואב לשלושה / תושב העיר נשר משנת 1994, יליד צרפת ובן למשפחה מוותיקי העיר שכונת בן דור בנשר / חבר מועצת העיר נשר / מועמד הליכוד לראשות העיר נשר /יו"ר סיעת הליכוד נשר /יו"ר סיעת נשר בתנופה/ דובר סיעת נשר בתנופה / יועץ בכיר לראש עיריית נשר, דוד עמר / עצמאי בעל חברה לשיווק נדל"ן/ מרצה במכללה לשיווק ומכירות

שלומי זינו, נבחר בפריימריז (בחירות פנימיות) שהתקיימו בליכוד בחודש מאי השנה, למועמד הליכוד לראשות העיר וליו"ר סיעת הליכוד נשר

שלומי חבר מועצת העיר נשר וממייסדי הסיעה העצמאית נשר בתנופה אותה הקים עם ראש עיריית נשר לשעבר, דוד עמר ויו"ר הכנסת לשעבר, מר דן תיכון, עם כניסתו למועצת העיר, נבחר כיו"ר הסיעה במקום דוד עמר.

זינו, שהינו חבר אופוזיציה הנלחם מלחמה עיקשת בשחיתות ומצליח, הגיע להישגים רבים בקדנציה הנוכחית על אף היותו חבר אופוזיציה. בקיץ האחרון הצליח להביא את קייטנת המדע בעלות של 80 שקלים בלבד לילדי נשר, בעזרת שר המדע אופיר אקוניס, זינו ניהל מלחמה עיקשת בהקמת תאגיד המים בשיתוף תושבים רבים שהצליחה מעל המצופה, פעל להקמת רמזור בכביש בר יהודה ליד רחוב ישורון וזאת לאחר שאירעו מספר רב של תאונות דרכים קטלניות במקום. במשך כל הקדנציה האחרונה ניהל זינו מאבקים ציבוריים שסחפו רבים מהתושבים במספר חזיתות: תוכנית קרקעות הצפון, תוכנית חידוש פעילות המחצבה ופעילות ייצור המלט במפעל נשר. זינו הקים את מטה "מצילים את נשר" המנהל מאבק נגד תוכניות חברת 'כלל תעשיות' להקמת תחנת כח לייצור חשמל בעיר, בנייה על רכס נשר ההיסטורי, תוכניות שעלולות להביא לפגיעה קשה בחזון התיירות לעיר נשר ובאיכות החיים של תושבי נשר. בנוסף, פעילותו של שלומי הצליחה למנוע גזירות רבות על תושבי נשר כגון, העלאות הארנונה בשנים 2017 ו-2018, ביטול ההחלטה על העלאות מחירי הצהרונים והקייטנות שתוכננו לאחר שכבר גדלו במאות אחוזים. כיו"ר סיעה עצמאית עם 2 מנדטים במועצה ועם ניסיון רב בזירה הפוליטית המקומית והארצית שצבר לצד ראש עיריית נשר לשעבר דוד לשעבר כשהיה יועצו הקרוב במשך שנים רבות ובקדנציה האחרונה כשניהל אופוזיציה לוחמנית יחד עם יו"ר הכנסת לשעבר דן תיכון במועצת העיר, זינו זוכה לאהדה רבה בקרב הציבור בנשר.

איך הציבור מגיב להתמודדות שלך על ראשות העירייה ?

"אני מקבל תגובות מצוינות בשטח. אני חי את העיר מבוקר עד ערב כבר למעלה מעשור ומרגיש את השטח וער לבעיות התושבים ומנסה למצוא פתרונות לבעיה של כל תושב מקטן עד גדול. כראש עיר אניח את בעיות התושבים על השולחן ונמצא יחד פתרונות. כשדוד עמר נבחר לראשונה הייתי בן חמש, אני מעריך אותו וגאה בזה שהיה לי מודל כזה ללמוד ממנו. אני לא צריך להתבייש שהיה לי מורה מצוין. לקחתי ממנו הרבה דברים, אבל אני בזכות עצמי. אבי בא עם אג'נדה משלי. אני נמצא כרגע בשלב של הצגת עמדותיי ותכניותיי לעתיד העיר נשר ותושביה. אני רוצה לעודד יזמות, לעודד עסקים קטנים, להביא לכאן הייטק וחדשנות, לפתח את אזורי התעסוקה הקיימים ולהקים אזור תעסוקה חדש וכמובן לשדרג את מערכת החינוך בעיר. אני אשים דגש על השקעה בבתי הספר היסודיים וצמצום מספר התלמידים בכיתות והגדלת השטחים לפעילות בחצרות בתי הספר, תוך פיתוח מערכות חינוך בלתי פורמאלי משלימות שיכשירו את התלמידים לעולם המחר. מובן שאפעל גם למיתוג העיר נשר כעיר תיירותית לאור מיקומה האסטרטגי, אפעל להקמת שכונה חדשה בין רמות יצחק לדניה, לשפר את נושא איכות הסביבה וחיי הפנאי בעיר ושיפור תשתיות התחבורה בעיר. יש הרבה מה לעשות ואני מבטיח שאעשה.

מה הייחודיות שלך כמועמד הליכוד ?

"אנו מביאים רוח חדשה לתנועת הליכוד בנשר, רוח צעירה ודינמית שתפעל לליכוד כל חברי ותומכי הליכוד בנשר להצלחה בבחירות הקרובות לראשות העיר ולהצלחה הרשימה במועצת העיר. אני גאה על הצטרפותם של החברות והחברים לנבחרת המייצגת את מגוון האוכלוסיות בעיר , ביושרה, צניעות ועל פי דרך הליכוד וערכיו, נפעל יחד להחזרת הליכוד לשלטון בנשר וביחד ננצח.

במשבצת האישה ברשימה הוצבה הגברת רעיה זבולון גרובמן, בעלת תואר שני, רב סרן במילואים, חבר מועצת העיר לשעבר, מוריס בן שיטרית והפעילים חברתיים: פדהאל רואש, יואב אדרי ואבי שקד, גם מהנדס הכימיה, תושב רמות יצחק, שאול שאגל, הצטרף לרשימה. כמו כן יש את סגנית יו"ר תא הליכוד באוניברסיטת חיפה, מישל מחנין.

אני זוכה לתמיכת פרופסור בוריס קרומגלז, תושב העיר נשר וחבר מועצת העיר לשעבר, שכיהן בקדנציה הראשונה שבה נבחר דוד עמר לראשות העיר גם פרופרוסר יצחק ברוורמן, תושב העיר נשר חבר הליכוד הביע תמיכה במועמדותי וגם חבר מועצת העיר מסיעת הליכוד במועצת העיר, זאב שפיגלר, יו"ר ועד ההורים הישובי לשעבר, יחד עם יו"ר הנהלת סניף הליכוד מר אבי אזולאי הביעו תמיכה במועמדות שלי לראשות העיר."

ניהלת מאבקים רבים נגד השחיתות בעיריית נשר בשנים האחרונות, ספר לנו בקצרה

"שחיתות גורמת לדיכאון, גורמת לייאוש, גורמת לכך שהכל יקר. יוצרת חוסר שיוויון הזדמנויות, גורמת לדמורלזיציה ובסופו של דבר עלולה לגרום לחורבן בית שלישי על ישראל חלילה.

מזה כארבע שנים אני נלחם בשחיתות מכספי, מזמני והכל בהתנדבות. הובלתי מאבקים רבים שהובילו לדו"חות חמורים של מבקר המדינה ומבקר העירייה ואף הרחיקו מהעירייה חלק מהמושחתים – מאבקים שאף שינו את המפה הפוליטית בעיר וקבעו את סדר היום.

סגן ראש עיריית נשר לשעבר, משיח עמר הורשע ונקבע קלון בהרשעתו הפלילית באי קיום צווים שיפוטיים, כמו כן המאבק שהובלתי , הצליח להחזיר את הקרקע הציבורית שעליה השתלט משיח עמר, לציבור. סגן ומ"מ ראש עיריית נשר, יחיאל אדרי, נחקר ע"י יחידת לה"ב 433 בגין עבירות פליליות בהם הוא חשוד שביצע בעת מילוי תפקידו, אדרי אף פוטר מכל תפקידיו בעירייה על ידי ראש עיריית נשר אבי בינמו בחודש יולי 2017, במכתב הפיטורים – בינמו האשים את אדרי בהאשמות קשות תוך שהוא קושר אותו לעבירות פליליות שביצע לכאורה בעת מילוי תפקידו – החקירה המשטרתית בעניינו עדיין מתנהלת.
מבקר המדינה אף העניק לפני כשנה צו הגנה קבוע למנכ"ל החברה הכלכלית "נשרים" בגין שחיתויות שחשף בחברה שהעומד בראשה, הוא ראש עיריית נשר, אבי בינמו, משטרת ישראל עדיין חוקרת גם פרשייה זו.

מאז, ובהמשך למאבקיי – גם כדי להיכנס לכהן כחבר מועצת העיר מן המניין כפי שנבחרתי על פי החוק, נאלצתי להגיש עתירה לביהמ"ש המחוזי – עתירה שבעקבותיה ביהמ"ש נתן צו מניעה לכינוס מועצת העיר עד להתמנותי.
ביום 13.9.2017, הושבעתי כחבר מועצת העיר נשר מן המניין.

לצד המאבקים הרבים שהובלתי נגד השחיתות, עזרתי לתושבים רבים שפונים אליי מידי יום, קידמתי והובלתי מספר רב של מחאות חברתיות, שהניבו תוצאות כגון; תוספת סייעת שלישית בכל הגנים, מאבקים נגד העלאת הארנונה נגד הטלת מס שמירה, מאבקים נגד הקמת תאגיד המים, מאבקים להמשך סבסוד מחירי הקייטנות והצהרונים מידי שנה והצלחתי בקיץ האחרון להביא לילדי העיר נשר את הפרויקט המוצלח של קייטנת המדע, מאבק בנושאי תחבורה שהצליח להוביל להתקנת רמזורים ברחוב בר יהודה פינת רח' ישורון, הצלחתי לעצור את כריתת העצים שבוצעה בעיר ללא רשיון באמצעות חשיפת פרשייה מטרידה בעזרת מבקר העירייה, שבה נחשף כי מנהל מחלקת הגינון בעיריית נשר, הפעיל כעשרה עובדי עירייה שהיו תחת סמכותו בכריתת עצים ברחבי העיר ללא רישיון בזמן עבודתם תוך שהוא מכר את העצים לשוק הפרטי ומשלשל את הכספים ממכירתם לכיסו.

חשפתי ואף ניהלתי מאבקים נגד תוכניות הרסניות שיפגעו קשות באיכות הסביבה ובאיכות החיים של תושבי נשר והסביבה, ביניהם: מתן רישיון למחצבי אבן שליד בית העלמין לכרייה מחדש, כרייה לא חוקית של מחצבי אבן בבריכות האגמים שליד מפעל נשר, תוכניות להרחבת בז"ן והעברת חוות הדלקים מקרית חיים לאזור הקרוב לנשר, תוכנית לבניית תחנת כח לייצור חשמל בנשר, תוכנית לאישור מתן רישיון ל-25 שנים למפעל נשר להמשיך לפעול תוך שבתוכנית מקבילה ניתן למפעל אפשרות לחזור ולייצר מלט, תוכנית לתוספת 5000 יח' (הגדלת אוכלוסיית העיר ב-62% ללא שום עוגן כלכלי) תוכנית שינוי יעוד בכיכר העיר – רמות יצחק, תוכנית שבמסגרתה יוקמו 3 מגדלים במקום מרכז מסחרי שהיה אמור לקום מול קרית החינוך ברמות יצחק, מאבק נגד השחיתות בבית העלמין נשר, ועוד..

לא בכולם הצלחתי, המאבק נגד תוכנית כיכר העיר על אף חשיבותו ועל הצטרפות מאות משפחות למאבק, לא הצליח כמצופה, אך אני גאה על עוצמת המאבק ועל מאות האנשים שהכרנו בדרך ושמח גם בהצלחה החלקית בה התקבלו חלק גדול מההתנגדויות שלנו בועדה, אני גם מודה לכל התושבים שתמכו ועזרו לי בכל הפעילות שלי עד כה.

כל פעילותי הציבורית עד כה, היא בעיקר כדי לשנות וכדי לשנות, צריך להשפיע ולעשות – לא מספיק לבקר ולהתריע, צריך גם וגם. לכן חייבים להיכנס לזירה.

הציבור בנשר צמא למנהיגות מאחדת שעושה ועובדת עבור כלל הציבור מידי יום כל הזמן – מבלי לחשבן לבעלי האינטרסים."

כשתיבחר, איזה ראש עירייה אתה מתכוון להיות ?

"אני אהיה, בעזרת השם, ראש עירייה של כולם ולמען הכלל בדגש על שקיפות, מנהל תקין, שיתוף הציבור ושיתוף פעולה מלא עם ועדי ההורים ועם ועדי השכונות שאפעל להקמתם. אנהיג מדיניות של דלת פתוחה וקו ישיר דרך ערוצי המדיה השונים בדגש על שירותים מקוונים אל מול שירות אישי מוגדר ומבוקר באופן תמידי."

היום, לקראת הבחירות שיתקיימו ביום 30.10.2018, החלטתי להיכנס לזירה ולהתמודד לראשות העירייה.

למעלה

בוחרים ראש עיר – שלומי זינו

בהנהגתי, תהפוך העיר נשר לעיר אטרקטיבית יותר המושכת אליה מבקרים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה. לצד זאת עם ההשקעה שתעשה בתרבות ובאזורי הפנאי, באיכות הסביבה, החינוך והספורט, תהפוך נשר למוקד תרבות אזורי. בדרך זו, ניצור עוגן כלכלי ונביא לקידום העסקים הקיימים בעיר ולפתיחת עסקים נוספים.

 

הצטרפו אלינו!

ּ