תכנית עבודה – נשר

תמונה לוגו

תושבים יקרים,

העיר נשר נמצאת בנקודה קריטית. העיר נשר היא עיר שטוב ונעים לחיות בה. על פני השטח הכל ירוק ומלבלב. מתחת לפני השטח ועל פי הנתונים היבשים והתוכניות שהופקדו, אנו בעיצומה של דעיכה מתמשכת בחינוך, איכות הסביבה, תשתיות, חזות העיר, תרבות ופנאי, בטחון אישי ושירותים לתושב.

בתמורה זכינו בשנים האחרונות בהעלאת תשלום מיסי הארנונה, מספר רב של פרשיות שחיתות בעירייה יחד מכירת האינטרסים של העיר לקבלנים, יזמים ואנשי ההון.

ייצוב מצבה הפיננסי המתדרדר לצד ניהול נבון של תוכניות הפיתוח, הינם מהותיים עתיד העיר נשר ותושביה. את המושכות אחרי בינמו, צריך לקחת אדם עם ניסיון ניהולי אמיתי ובעל הבנה במערכות גדולות, עם יכולת מנהיגות ללא פחד מורא והתחייבויות לאף אחד מבעלי אינטרסים הזרים, הכל לטובת העיר נשר ותושביה.

הניסיון הניהולי הרב שצברתי בעולם העסקי, לצד שנותיי הרבות בעיריית נשר ובפוליטיקה הארצית, מאפשרות לי להתמודד עם האתגרים העומדים בפני העיר ולהפיכתה לעיר משגשגת עמידה, חזקה, נקיה ובטוחה עבור תושביה.

תוכנית העבודה שלי למען עתידה של העיר נשר גובשה בקפדנות ובהתייעצות עם גורמי מקצוע, שרי ממשלה, חברי כנסת, ראשי רשויות ונציגים מתושבי העיר. יחד נחזיר את נשר לתנופה כעיר המהווה מודל לחיקוי של ממש לכל ערי הארץ ונמשיך את תוכניות העבר, להוצאת כל התעשייה המזהמת מהעיר יחד עם מאבק בלתי מתפשר אל מול התעשייה המזהמת מחוץ לעיר.

נשר היא עיר רב גונית וייחודית בעל צביון וקסם בכל פינה ובעלת קהילה ערכית, חמה ומשתפת. כעת ברצוני, להפוך אתכם התושבים, גם לשותפים. יש כאן פוטנציאל עצום אל מול סכנות אדירות ובכוונתי להביא למימוש הפוטנציאל תוך סיכול כל התוכניות ההרסניות של בינמו ולקיחת העיר צעד אחד קדימה בכל תחום. ניהול נכון הוא קביעת סדרי עדיפויות ויכולת לגייס תקציבים. רק אני יכול לרתום את משרדי הממשלה והחברות הגדולות במשק להשקיע בעיר, לחזק אותה ולבצע בה מהפכה ברמת התשתיות והשירותים גם יחד.

אני גאה להציג בפניכם את עיקרי התוכנית ומתחייב כי עיריית נשר בראשותי תעבוד רק בשבילכם !

בכל נקודה בכל אחת מהתוכניות המוצגות בחוברת זו ובכל תוכנית עתידית, אתם התושבים במרכז.

כדי לא להקשות, העלינו את התוכנית המלאה לתאר האינטרנט שלנו. בחוברת זו תמצאו את עיקרי התוכנית.

אני מזמין אתכם להצטרף אלי, אני צריך את העזרה של כל אחת ואחד מכם, כי רק ביחד נעמוד במשימה וננצח.

 

תמונה לוגו

בוחרים בחינוך טוב יותר – לא משאירים אף ילד מאחור – הכל מתחיל בחינוך

בשנים האחרונות גם מערכת החינוך נפגעה מניהול כושל של העירייה, בעלי תפקידים בכירים עזבו וטרם נמצאו או מונו להם מחליפים, הנתונים היבשים כגון ציוני הבגרות באנגלית ומתמטיקה התדרדרו אל תחתית רשימת הציונים במחוז, כך גם ניכרת ירידה בנתוני המיצ"ב, אחוזי הזכאות לבגרות ואחוז המתגייסים לצה"ל.

תפקידנו הוא לסייע, לטפח ולספק את כל האמצעים המקצועיים והפדגוגים שיכשירו ויחנכו את ילדינו לחיים. בתקציב העירני יש מספיק כסף על מנת להגדיל את השקעות העירייה במיזמי החינוך.

מחזירים את החינוך לראש סדר העדיפויות !

בעזרת הצעדים הבאים, נצמצם את הנשירה, נגדיל את כח ההתמדה בקרב התלמידים, נשפר את ההישגים הלימודיים, נגדיל את המוטיבציה לגיוס לצה"ל ונעצב את הבוגרים העתידיים של נשר.

 • הגדלת ההשקעה בכל תלמיד והגדלת ההשקעה בכיתות הלימוד ובצוותים החינוכיים.
 • יום לימודים ארוך ואיכותי לטובת ההורים העובדים: עיריית נשר תקדם את הארכת משך השהייה בבתי הספר ותאפשר לתלמידי העיר להישאר בחוגי העשרה וחוגים בבית הספר עד לשעה 17:00 ובמהלכם גם לקבל ארוחת צהריים חמה.

 

 • העירייה בראשותי 'מודל החינוך האישי'. תופעל תכנית תגבור לשיעורי עזר ומצוינות, שתביא להעלאה משמעותית של אחוזי הצלחת התלמידים – זה בהישג יד!
 • העירייה בראשותי תפתח את מערכת החינוך העירונית כמערכת איכותית ומובילה, ערכית החותרת למצוינות
 • העירייה בראשותי תפעל לצמצום פערים במערכת החינוך, ליצירת שוויוניות ומתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ולקידום תלמידים חלשים מכל שכבות האוכלוסייה.
 • העירייה בראשותי תפעל לסבסוד מקסימאלי ובשיטה דיפרנציאלית של הצהרונים והקייטנות במטרה לעזור למשפחות מרובות הילדים ומעוטי היכולת.
 • העירייה בראשותי תפעל לרישום ושיבוץ לגנים, בתי ספר, צהרונים וקייטנות, בשקיפות מרבית באמצעות אתר האינטרנט של העירייה.
 • העירייה בראשותי תפעל להצללת כל גני הילדים והפארקים וגני המשחקים בכל העיר.
 • העירייה בראשותי תפעל לקידום למידה מתוקשבת.
 • העירייה בראשותי תפעל לתגבור תלמידים המתקשים במקצועות הליבה בחינם וקידום תוכניות לפיתוח מצוינות שיביאו להעלאה משמעותית של אחוזי ההצלחה בקרב התלמידים תוך זמן קצר.
 • העירייה בראשותי תפעל להשלמת חיזוק בתי הספר הזקוקים לכך מפני רעידות אדמה.
 • העירייה בראשותי תפעל להשלמת שדרוג בתי הספר , מיזוג באולמות הספורט.
 • העירייה בראשותי תחתור למטרת העל – חינוך חינם מלא בנשר – העירייה בראשותי תפעל להגשמת החזון כי העירייה תממן באופן מלא את החינוך לילדי העיר מהגן ועד לימודים אקדמאיים לילדי נשר.
 • העירייה בראשותי תקים מוסדות חינוך דתיים בעיר לציבור המסורתי והדתי בעיר.
 • העירייה בראשותי תממן את כל הסעות התלמידים הלומדים במוסדות חינוך מחוץ לנשר

 

תמונה לוגו

בוחרים בהשקעה בחינוך הבלתי פורמלי

אני מאמין שחינוך טוב אינו נגמר בכיתה אל נמצא בכל מקום

בכדי לקדם ערכים חינוכיים וחברתיים עלינו לחזק את החינוך הבלתי פורמלי בנשר ובכך לקחת אחריות על חינוך ילדינו גם מחוץ לכותלי בית הספר. התברכנו בצוותי חינוך ערכיים ומסורים, הורים מעורבים ותלמידים נפלאים כעת נותר להרחיב את הפעילות החינוכית המתקיימת בעיר בשעות הפנאי של ילדינו.

 

 • הדרך האפקטיבית ביותר לשלב בין החינוך הפורמלי ללא-פורמלי ולהבטיח רצף חינוכי משמעותי לאורך היממה היא בהעצמתן המחודשת של תנועות הנוער ועידוד ההשתבצות אליהן.

 

 • העירייה בראשותי תקים מערך עירוני של חוגי העשרה ושיעורים פרטיים עבור תושבים שידם אינה משגת.
 • העירייה בראשותי תקיים הכשרות וימי העשרה לצוותים החינוכיים, החל מהסייעות והגננות ועד כל צוותי ההוראה בעיר, על מנת להתפתח, ללמוד שיטות הוראה חדשות ולקבל כלים מגוונים להקניית ידע לילדי העיר.
 • שדרוג המתנ"ס העירוני, העירייה בראשותי תרחיב את מערך החוגים העירונית מתוך תפיסה כי על כל ילד למצוא תחום הקרוב ללבו ולהרחיב את אופקיו בו.

 

תמונה לוגו

ספורט:

כחלק מהחינוך הבלתי פורמלי

-מתוך תפיסה כי תחום הספורט בעיר מהווה חלק בלתי נפרד מהחינוך הבלתי פורמלי של ילדינו, העירייה בראשותי תחזק את משמעותית את ענפי הספורט העירוניים.

 • הכשרת מגרשי ספורט נוספים בשכונות בעיר לטובת התושבים ללא עלות.
 • הענקת מלגות לספורטאים מצטיינים בכל תחום.
 • שדרוג כל הקמת פינות מתקני הכושר הקיימות בגני השעשועים והקמת פינות מתקני כושר בכל גני השעשועים בעיר מתוך שאיפה לקדם את תחום הספורט ולעודד אורח חיים בריא.
 • בניית שבילי אופניים ברחבי העיר
 • חיזוק ותמיכה בספורט יחידני
 • חיזוק ענפי הטניס, הכדורסל והכדורגל.
 • סבסוד מקסימלי של חוגי הטניס, טניס שולחן, התעמלות, ג'ודו/קראטה, מוזיקה ושחמט.

תמונה לוגו

בוחרים בהגנה על הסביבה, המים והאוויר

נשר היא עיר שנאלצת לספוג זיהום אוויר שאת חלקו היא כלל לא מייצרת. על אף שמפגעי הסביבה הם גורם התחלואה המרכזי בעיר, בכל השנים האחרונות העירייה התעקשה לברוח מכל עיסוק בסוגיה מטרידה זו ולא נמצא פתרון ראוי. העירייה לא פעלה להתנגדות הרחבת התעשייה המזהמת, בשנים האחרונות בועדות התכנון מקודמת בהילוך גבוה תוכנית קרקעות הצפון שבמסגרתה בתי הזיקוק יורחבו וכמעט יוכפלו, חוות מיכלי הדלק תועתק מקרית חיים לשטח הגובל בשטח המוניצפלי של נשר. העירייה אף פעלה להרחבת והנצחת התעשייה המזהמת ולפגיעה באיכות הסביבה בעיר במגוון דרכים כמו קידום תוכנית להקמת תחנת כח לייצור חשמל בכניסה לעיר נשר, חציבה מחודשת של מחצבי אבן בבריכות האגמים ובמחצבה שליד בית העלמין, מתן רישיון ל-25 שנים למפעל נשר לחזור ולייצר מלט וגניזת תוכניות הפיתוח התיירותיות באזור המחצבה שליד בית העלמין ועד לאגמים שליד מפעל נשר.

נתוני הלשכה לסטטיסטיקה מלמדים כי התחלואה מסרטן ונתוני תחלואת האסטמה בקרב תושבי העיר מהגבוהות בישראל.

אנחנו נצא למאבק החל מהיום הראשון ונשנה את זה

– העירייה בראשותי תגייס את מיטב המומחים בתחום הגנת הסביבה ואת מיטב היועצים המשפטיים תוך יצירת לובי של ראשי הרשויות באזור יחד או מול משרדי הממשלה והגופים הרלוונטיים למאבק בלתי מתפשר במטרה להרחיק את כל התעשייה המזהמת מהעיר והסביבה וכן לצמצום זיהום האוויר בעיר.

 

– העירייה בראשותי תפעל לפינוי בסיס הדלק בכניסה לעיר ושיווק המגרשים למתחמי תעסוקה

 

-העירייה בראשותי תפעל להקמת 3 תחנות ניטור זיהום אוויר עירוניות עצמאיות בעיר, לצורך בקרה עצמאית שלנו, התושבים. בקרה זו תעניק לנו בסיס משפטי כנגד המפעלים המזהמים ומנוף לחץ על גורמי האכיפה.

 

-העירייה בראשותי תפעל למחזור האשפה הביתית של נשר

 

-בימי חריגות זיהום אוויר, מערכות ההתראה העירוניות ידווחו בזמן אמת למוסדות החינוך מהגיל הרך ועד בתי הספר התיכוניים. אין סיבה שבימים של חריגות זיהום אוויר פעוטות וילדים ישחקו בחצרות.

 

-ידע זה כוח מחסן מפני תחלואה. העירייה בראשותי תפעל ליצירת הסברה עירונית והפעלת תכניות לימודים בכל מוסדות החינוך להתמודדות עם מציאות סביבתית מורכבת יפחיתו את החשיפה למזהמים וישפרו את כושר ההתמודדות עמם.

-העירייה בראשותי תסבסד לתושבי העיר רכישת צמחיה ייעודית הסופחת אליה זיהומי אוויר עירוניים, דוגמת: ספטיליום, אגלאונמה, דרקונית רפלקסה, פיקוס בנימינה, קיסוס השטן, היעילים במיוחד בספיחת גז הבנזן, שחריגות רבות שלו נרשמות בעיר.

תמונה לוגו

בוחרים בפיתוח ובשדרוג תשתיות

המטרה אשר עומדת לנגד עיני הינה שיפור ניכר באיכות החיים ובנוחות התושבים והמבקרים בה

נושא שיפור פני העיר ותחזוקה שוטפת של תשתיות העיר על כל חלקיה הינה נושאים מרכזיים ביותר. בהנהגתי, עיריית נשר תאגום תקציבים ותשקיע בשיקום ושדרוג תשתיות, קיצור הפקקים בכניסות וביציאות לעיר וקידום נגישות התחבורה הציבורית. לצד זאת, נקיים השקעה בתשתיות המים והביוב בשכונות הוותיקות ונפעל לטובת שיפור חזות פני העיר על ידי פרויקטים של שיפוץ ושדרוג שטחים ציבוריים ברחבי נשר כמו גם טיפול ויצירת פתרונות משפטיים ותקציביים בניקיון ותחזוקה של שטחים של בתים משותפים פרטיים הלא מאוגדים בוועד בית.

#ניקוי הכבישים והמדרכות באופן שווה בכל אזורי העיר ולכל אורך השנה. כל התושבים שווים והעירייה בראשותי תעבוד באופן שווה למען כולם !

#העירייה בראשותי תמשיך בשיקום ושדרוג תשתיות המים והביוב בשכונות הוותיקות

#תחזוקה, שדרוג והקמה של כבישים, מדרכות, כיכרות ופיתוח תשתיות באזורי התעשייה בעיר.

#העירייה בראשותי תפעל להשלמת הקמת קרן חניות ורכישת עמדות תשלום חניות כולל חיבור לחברות כמו פאנגו ו/או מתחריה.

#העירייה בראשותי תבצע סקר חניות בכל העיר לכל רחוב ביחס למספר החניות ברחוב תוך חלוקה לכמות החניות הפרטיות אל מול החניות הציבוריות.

#העירייה בראשותי תפעל שכל המדרכות בעיר ייצבעו בכחול לבן – רק דיירי הרחוב עם תו חניה שיתקבל מהעירייה יורשו להחנות ברחוב בשעות הערב שעות הבוקר ללא תשלום.

#במקביל יוקצו חניות ציבוריות ללא תשלום בכל רחוב שבהם החניה לאורחים תוגבל עד שעתיים.

#העירייה בראשותי תפעל כך שבכל המקומות המרכזיים והצפופים בחניות – כגון מרכז תל חנן, מרכז הוורדים ומרכז האלון ורחובות מסוימים יסומנו המדרכות בכחול לבן עם הגבלת חניה לשעה כולל אכיפה מוגברת באמצעות מצלמות המוקד ושילוט המקום בתמרורים המורים על אכיפה מוגברת.

#העירייה בראשותי תפעל לאכיפה מוגברת בכל מקום בו המדרכות צבועות באדום לבן – ובכל מקום בו העירייה תחליט לא לאכוף- יוסר הסימון באדום לבן.

#העירייה בראשותי תפעל לקידום פרויקטים של תשתיות עירוניות, כבישים ומדרכות בכל רחבי העיר.

#העירייה בראשותי תפעל לבניית חדרי אשפה בכל העיר, במטרה להוציא מהעיר את כל מתקני ה"צפרדע" המכוערים מרחובות העיר ולהחליפם במתקני אשפה קטנים שיאוחסנו בחדרי אשפה בנויים ואסתטיים.

#עיריית נשר תרכוש רכבים מיוחדים לניקוי המדרכות בכל רחבי העיר באמצעות לחץ מים.

#צוותי פינוי האשפה יתוגברו וניקוי העיר יבוצע מסביב לשעון.

#העירייה בראשותי תשקיע בשטחים הציבוריים בעיר ותיצור שטחים ירוקים ומטופחים הכוללים עציצים, פרחי נוי ודשא (לא סינטטי)

#הקמה, ציוד וחידוש של גינות המשחקים בכל אזורי העיר אשר יכללו מתקנים נגישים ובטוחים לרווחת ההורים והילדים בכל הגילאים.

#העירייה בראשותי תקים פארק מרכזי לעיר – פארק חכם – קשה לדמיין היום עיר בישראל ללא פארק גדול ומושקע, המהווה ריאה ירוקה ומקום בו הורים וילדים יכולים לשהות בהנאה ושלווה. נושא זה צף ועולה, על ידי תושבים רבים חדשות לבקרים המשוועים למקומות ירוקים, מושקעים ונעימים המתאימים עם מתקנים המותאמים למגוון גילאי הילדים, החל מתינוקות ועד לנערים ואזרחים ותיקים. לכן אפעל להקמת פארק חכם אחד לפחות בו אזורי למידה הכולל עמדות הטענת מחשבים וטלפונים ואזורי משחק בטוחים עבור ילדינו.

מים

 • העירייה בראשותי תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה למניעת הצטרפות עיריית נשר לתאגיד מים. העירייה תשכור שירותי חברה חיצונית לבדיקת תופעת חיובי היתר בצריכה המשותפת, החברה החיצונית תסקור את המצב הקיים בכל העיר ותעמיד דו"ח כללי שיקבע את הפרמטרים לחיוב וינתנו דו"חות מפורטים בשקיפות מלאה לכל תושבי העיר בעניין.
 • העירייה בראשותי תפעל להתקנת מערכות השקיה חכמות בכל השטחים הציבוריים בעיר

 

שטחים ציבוריים משותפים

 • העירייה בראשותי תפעל לאיגוד ועדי בתים בכל הבתים משותפים בעיר שאין להם ועד בניין באמצעות האגודה לתרבות הדיור ומאידך – העירייה תפעל לתיקון חוקי העזר העירוניים כך שהעירייה תהיה אחראית לניקיון כל השטחים הציבוריים המשותפים ותשלח חיוב לדיירים באמצעות חשבון הארנונה וזאת לאחר שיושלמו פניות לכל הדיירים בניסיון לארגן את הדיירים למינוי ועד בניין ולאחר התראות שיישלחו לדיירים.

 

 

 

תמונה לוגו

בוחרים בפיתוח כלכלי

תמהיל המגורים בנשר אל מול התעסוקה חייב להשתנות

העיר נשר שהתפתחה בעיקר בשל תמהיל המגורים מול התעסוקה הולך ומשתנה לאור תוכנית "כלל תעשיות" שתוכננה וקודמה על ידי בינמו וכלל תעשיות, תוכנית המבקשת להוסיף 5000 יח' דיור ובכך להגדיל את האוכלוסייה בנשר ב-62% !

העיר נשר זקוקה לעוגנים כלכליים יציבים בכדי שהנטל לא ייפול עלינו תושבי העיר.

העירייה בראשותי תפעל להחזרת העיר נשר לעיר איתנה ושמירה על היחס התמהיל של המגורים אל מול התעסוקה, תמהיל שישמור על עיריית נשר עמידה ועצמאית בעזרת שורה של פעולות שיביאו למקסום הפונטציאל בעסקים הקיימים בעיר ולפיתוח אזורי התעסוקה בנשר

#אזורי התעסוקה מהווים עוגן כלכלי לרשויות מקומיות

בכוונתי לפתח את אזורי התעסוקה בעיר ולעודד חברות גדולות במשק להעתיק פעילותן לנשר. בדרך זו ניצור מקומות תעסוקה חדשניים ומגוונים לצד השקעה בעסקים המסורתיים הקיימים בעיר.

#השלמת הכנת תוכנית מתאר לעיר

#התחדשות עירונית ושיקום שכונות

#השלמת תוכנית מחצבה 4.5- מתחם משרדים ומסחר

 

#העסקים הקטנים הקיימים בעיר יקבלו סיוע והכוונה במטרה למקסם את הפונטציאל הטמון בהם.

#העירייה בראשותי תקים שיתופי פעולה כלכליים עם רשויות סמוכות במטרה לפתח אזורי תעסוקה משותפים

#העירייה בראשותי תקים שיתוף פעולה עם עיריית חיפה במטרה לפתח את השטח (700 דונם) בין דניה לרמות יצחק המתוכנן למגורים כ-3000 יח'

# העירייה בראשותי תפעל לשיווק יתרת המגרשים בבסיס הבינוי והשלמת אזור התעשייה הצפוני

#מיצוב נשר כעיר בינונית בגודלה בעלת אוכלוסייה של כ-40,000 תושבים

#השלמת תכנון וסלילת כביש עוקף נשר שלב ג' להסטת התנועה מחיפה מחוץ לעיר בעלות מוערכת של כ-500 מיליון ש"ח

#סוד המשחק הוא כסף – כדי שנוכל לקיים את החזון של חינוך אקדמאי חינם לילדי נשר יש צורך בהגדלת שטחי התעסוקה בכ-500 אלף מ"ר וכפועל יוצא מכך הגדלת ההכנסות עצמיות והגעה לעצמאות כלכלית מוחלטת

#העירייה בראשותי תפעל לשיפור חזות הכניסות לעיר ויצירת רצף עירוני אחיד בכל הדרכים הראשיות.

#העירייה בראשותי תפעל להקמת תחנת רכבת העמק בנשר.

 

 

תמונה לוגו

בוחרים בביטחון אישי וסדר ציבורי

אני מאמין כי יסודותיה של חברה בריאה טמונים ביכולתה להעניק ביטחון אישי לתושבים ולקדם ערכים של שותפות הדדית, סולידריות, שלטון חוק וסדר ציבורי.

ניקיון העיר והסדר הציבורי הם נושאים חשובים עליהם יש לתת את הדגש לאורך כל השנה בכל אזורי העיר. ונדליזם, לכלוך, רעש, עבריינות ברחובות העיר – כל אלו הינן תופעות היוצרות תדמית שלילית בעיר וחמור מכך, פוגעות בתחושת הביטחון האישי של כל אחד ואחת מכם – אסור שזה יקרה !

העירייה בראשותי תפעל להקמת מערך משותף הכולל את המוקד העירוני, הפיקוח העירוני, האגף לרישוי עסקים, אגף התובע העירוני, אגף המשק לשעת חירום, אגף לאיכות הסביבה ואגף השפ"ע ותוכנית עיר ללא אלימות– כולם תחת מנהל אחד עצמאי, שיקים מרכז שליטה עירוני חדש ומשוכלל שילחם בתופעת הונדליזם, יסדיר את הפיקוח העירוני והשמירה ברחובות העיר, יאכוף את חוקי העזר העירוניים, יתחזק את המקלטים וידאג לסדר העירוני במיוחד בנושאי רעש, אשפה, פסולת, סביבה ותחבורה.

#העירייה בראשותי תפעל להפעלת תכנית עיר ללא אלימות בשיתוף המשרד לביטחון פנים לחיזוק תחושת הביטחון האישי של תושבי נשר

#העירייה בראשותי תפעל להגדלת מערך המצלמות היישובי והקמת מוקד רואה 24/7

#תחזוק מערך השמירה במוסדות החינוך בעיר

#העירייה בראשותי תקיים אכיפה נמרצת כנגד בעלי כלבים שכלביהם ימצאו עושים צרכיהם ברשות הרבים מבלי שבעליהם אסף את צרכיהם. במקביל, תבצע העירייה אכיפה כנגד כלבים משוטטים

#פארקים עירוניים ייסגרו בשעה 24:00 ולא תתאפשר גישה או נוכחות של תושבים מעבר לשעות פעילות.

#תתוגבר האכיפה של חוקי האלכוהול בקרב בני נוער ועסקים המוכרים לבני נוער.

#האכיפה על חוקי העזר העירוניים תתוגבר ויחוקקו חוקי עזר נוספים במטרה לשמור על אורח חיים סדיר של כל התושבים

 

בין העבירות עליהן יושם דגשם באכיפה מוגברת:

#חניה במקומות אסורים המסכנת את ביטחון הציבור ו/או מפריעה להולכי הרגל

#השלכת פסולת ברשות הרבים

#פריקה והעמסה של סחורות במקומות שלא מוסמנים כחוק

#חניה אסורה בחניות פרטיות וחסימת חניות פרטיות

#ונדליזם

#הפרעות רעש שאינן בשעות המותרות

#השתלטות על שטחים ציבוריים.

תמונה לוגו

בוחרים בניהול מודרני בו אתם במרכז

עיריית נשר בהנהגתי תבצע רה-ארגון באגפי העירייה במטרה לייצר יחידות עבודה המחויבת לסל שירותים ברור ומוגדר ולשירות מועלה לכל התושבים, שירות מבוקר ומדוד שאת תוצאות דו"ח הפיקוח והמדדים לגביו, העירייה בראשותי תפרסם לציבור הרחב מידי רבעון.

בעירייה בראשותי לא יהיה מתן תפקידים לאנשים לא מתאימים. עובדים שלא יבינו שתפקידם הוא להעניק שירות לציבור התושבים, לא יישארו במערכת

#העירייה בראשותי תשפר את הדיאלוג עם התושבים ותפעל בשקיפות ובהקשבה לצרכים המשתנים

#העירייה בראשותי תקיים נוהל דלת פתוחה בה כל תושב יוכל להיפגש עם ראש העיר בכל נושא.

#העירייה בראשותי תקבע אמנת שירות אשר תגדיר את מחויבות אגפי העירייה כלפי התושבים ותקבע נורמות מחייבות של סל שירותים מוגדר, ברור עם איכות ומדד ביצוע.

#יוקמו מנהלים קהילתיים במטרה לערב את התושבים בהחלטות הנוגעות לשכונות שלהם ובדכי להצמיח מנהיגות עירונית חדשה.

מנהל תקין ושקיפות ציבורית – ניהול מודרני- התושב במרכז

עיריית נשר תפעל הגברת השקיפות בניהול מודרני, תקין ותוך מתן שירות לתושב, באמצעות הפעולות הבאות:

# התקציב העירוני יהיה פתוח ונגיש בשפה ברורה לכל תושב באמצעות האינטרנט. תושבי העיר יהיו שותפים ישירים בקביעת סדרי העדיפויות העירוניים.

#כל מועדי ישיבות הועדות העירוניות וישיבות מועצת העירייה, יפורסמו באתר האינטרנט של העירייה, כך גם כל הישיבות ישודרו בשידור חי באתר העירייה וכן כל הפרוטוקולים יפורסמו באתר העירייה.

#העירייה בראשותי תפעל כך שכל הליקויים בדו"חות מבקר המדינה מיום 31.10.16 ומיום 22.11.17 בהם המליץ מבקר המדינה ליועמ"ש לממשלה לפתוח חקירה פלילית ואף נתן צו הגנה קבוע כחושף שחיתויות למנכ"ל החברה הכלכליות בגין חשיפת שחיתויות של ראש העירייה בינמו בתפקידו כיו"ר החברה הכלכלית, יתוקנו במלואם והועדה לתיקון ליקיים תדווח למועצת העיר על תיקונם ויישום המלצות מבקר המדינה.

#עיריית נשר בראשותי תציב עמדת אבטחה ובידוק בכניסה (אחת בלבד ולמען הסר ספק כל הכניסות הנוספות יינעלו) לעירייה שבה כל מבקר יפקיד תעודה מזהה ויקבל כרטיס כניסה זמני. עובדי העירייה, המועצה הדתית, הרבנות, החברה הקדישא, המתנ"סים והחברה הכלכלית יחתמו נוכחות עם טביעת אצבע רק בעמדה זו בכל כניסה או יציאה.

#יומן ראש העירייה וסגן ראש העירייה יפורסמו מיד רבעון לציבור

#כל מחלקה שמקבלת קהל – תנהל יומן אלקטרוני של קבלת הקהל שיעודכן מידי שבוע באתר העירייה.

#ימי ושעות קבלת הקהל יהיו ימי א' וימי ד'– נוכחות חובה (2 ימים – אחד של ראש העיריה והשני של מ"מ ו/או סגן ראש העיר).

#כל מי שנוכח בישיבת מועצת עיר, יירשם כמשתתף בישיבה כולל תושבים, עיתונאים ומבקרים.

#כל הפרוטוקולים של ישיבות מועצת העיר יועברו לכל חברי מועצת העיר עד לא יאוחר מ-7 ימים לאחר ישיבת מועצת העיר ויפורסמו מיד באתר העירייה.

#כל ישיבות מועצת העירייה יתועדו בוידאו וישודרו בשידור חי לציבור. לאחר מכן, כל הישיבות יועלו עם כתוביות לאתר העירייה

#המועצה הדתית תעבור לבניין העירייה ותהפוך למחלקת שירותי דת בעירייה שתמוזג עם האגף לתרבות תורנית במתנ"ס והחברה הקדישא והרבנות הראשית בתוך העירייה .

#המחלקה לשירותי הדת תהיה בסמכות בלעדית של מחזיק תיק שירותי הדת בעירייה.

#מבנה המועצה הדתית יהפוך ללשכת רב העיר ומחלקת הכשרות בעיר

#יוקם מרכז צעירים בעיר במבנה ייעודי שם ירוכזו כל פעילויות הצעירים והנוער החל מגיל התיכון ועד גיל 35 (תנועות נוער, נוער לפני גיוס, חיילים, חיילים משוחררים, סטודנטים, זוגות צעירים) כולם כפופים למחזיק תיק הצעירים בעירייה.

#עיריית נשר תפעל לצביעת כל מעברי החציה בעיר וחידוש הצבע בכל המדרכות המסומנות.

 

תמונה לוגו

חישוב מחדש של צו הארנונה

בניגוד לטענה המטעה ולפיה "מס הארנונה נקבע על-ידי משרד הפנים", בפועל שיטת החישוב נתונה להחלטת העירייה בלבד, בכוחה להגדיל או להפחית את מס הארנונה בעשרות אחוזים!

ישנן 4 שיטות חוקיות לחישוב שטח הנכס בצו הארנונה:

"נטו-נטו" – לפיה נמדד השטח הפנימי, ללא קירות פנימיים, ללא קירות חיצוניים וללא שטחים משותפים.

"נטו" – לפיה נמדד השטח הפנימי והקירות הפנימיים בלבד, ללא קירות חיצוניים וללא שטחים משותפים.

"ברוטו" – לפיה מחושב כל שטח הדירה, כולל קירות חיצוניים, אך ללא שטחים משותפים.

"ברוטו-ברוטו" – מחושבת כל התכסית של הדירה, לרבות החלק היחסי בשטחים המשותפים.

 

עיריית נשר גובה כיום מתושביה לפי שיטת הברוטו ובכלל זה מחשיבה שטחים לא מקורים, כמו מרפסות, כשטחים עליהם מתבצע חיוב מוגדל. אחת ולתמיד נבטל את השיטה הזאת.

 

 

תמונה לוגו

בוחרים על הדת והמסורת של כולנו

ראש העיר של כולם

העיר שלנו מיוחדת בהרבה מובנים. אחד מהם הוא הרכב התושבים. יש לנו כאן נציגים מכל האוכלוסיות, מכל המגזרים. כולנו צריכים לחיות כאן בכבוד הדדי. זה האינטרס של כולנו.

עיריית נשר בראשותי תפעל לשימור זהותה של העיר, תוך שמירה על המסורת והצביון הקיים.

 

-יישמר הסטטוס קוו הקיים בעיר בנושאי דת ומסורת. מה שעבד טוב במשך עשרות שנים, יעבוד מצוין גם בעתיד.

– העירייה תפעל להקמת בית ספר דתי בעיר במקום בית ספר ישורון שנסגר

– העירייה תקיים אירועים, הופעות ופעילויות עירוניות באופן ייעודי עבור ציבור שומרי המצוות, מבלי שהדבר יבוא על חשבון מגזרים אחרים. לכולם מגיע לקבל שירות מצוין ובאופן שווה.

 

תמונה לוגו

בוחרים בשמירה וטיפוח הצעירים בעיר

עיריית נשר בראשותי תקים יחידת צעירים שתשמש כזרוע ביצועית כלל עירונית של הנהלת העירייה אשר תקדם בצורה רוחבית נושאים עירוניים הקשורים לצעירים ונוער ובכלל זה חדשנות אורבנית ושיתוף הציבור בנושאים הרלוונטיים. כמו כן, העירייה תקים מרכז צעירים אשר ייתן שירות לרווחת תושבי העיר לרבות הורים צעירים.

מרכז הצעירים החדש של נשר יהיה פינה חמה עבור צעירי העיר:

#במרכז החדש יוכלו צעירי העיר להיפגש עם יועצים מומחים, לקבל סיוע בתחומי הלימודים והקריירה, להשתתף בפעילויות חינוך, תרבות, חוגים והעשרה – הכל בחינם או במחירים מסובסדים.

#המרכז יעמוד בכל התקנים הנדרשים ויציע את כל הפעילויות הנדרשות כדי לקבל הכרה מלאה מטעם משרדי הממשלה

#הפניית משרות בעירייה וברשת לתעסוקת נוער ולסטודנטים שיוכלו להתפרנס במהלך חופשות או במהלך תקופת הלימודים הסטודנטיאלית.

# ייעוד המרכז – יחידת הצעירים תשמש גוף מטה שיהיה אמון על תיאום ותכלול בנושא הפעילות העירונית בקשר עם אוכלוסיית הצעירים בנשר ועל הובלת מהלכים מעשיים בתחום. היחידה תפעל לגיבוש מדיניות לתכנון ולהוצאה לפועל, תכניות שונות לקידום אוכלוסיית הצעירים בנשר ולמיצוי הפוטנציאל הגלום בה.

#התפקידים העיקריים של היחידה יהיו:

-גיבוש תכניות אסטרטגיות עירוניות לקידום, פיתוח והעצמת אוכלוסיית הצעירים בעיר.

-זיהוי קבוצות בקרב אוכלוסיית הצעירים שאינן מקבלות מענה עירוני מספק לצרכיהן ופעילות למען הנגשת והתאמת מענים עבורן.

-להוות מקור ידע והיוועצות במסגרת תהליכי קבלת החלטות עירוניות בעלות השפעה על אוכלוסיית הצעירים.

-העלאת מודעות בקרב הצעירים לגבי מיצוי זכויותיהם והנגשת מידע עבורם.

– איסוף וניתוח של נתונים בתחומים רלוונטיים המשפיעים על אוכלוסיית הצעירים.

-קידום פעילות עירונית לצורך הקניית כלים לאוכלוסיית הצעירים על גווניה ומימושה, ולקידום עצמאותה במגוון תחומי החיים לצד עידוד שייכות ומעורבות חברתית ואזרחית של אוכלוסיית הצעירים למען הקהילה.

-אחת לשנה הצגה למועצה של תמונת מצב העיר בתחום אוכלוסיית הצעירים.

 

תמונה לוגו

בוחרים באיכות חיים לאזרחים וותיקים

גמלאי העיר נשר ואזרחיה הוותיקים הם האבא, האמא, הסבא הסבתא, השכנים של כולנו ועל כן אני מאמין שזוהי זכות ואף חובה לדאוג לרווחתם בכל התחומים המעסיקים את חייהם.

#העירייה בראשות תרחיב את הטיפול באוכלוסייה הוותיקה בשיתוף פעולה עם המשרד לשיוויון חברתי ואזרחים ותיקים ותיישם תוכניות קהילתיות המשלבות את האזרחים הוותיקים וניסיונם הרב למען הקהילה, בין היתר בקידום והוצאה לפועל של תוכניות:

-כאן גרים – תכנית חברתית הנותנת מענה לשתי אוכלוסיות, אזרחים ותיקים וסטודנטים

-סיורים מודרכים מסובסדים לאזרחים ותיקים

-הקמת מרכז תעסוקה חדש לאזרחים ותיקים במסגרת תכנית "דרוש ניסיון"

-הקמת מרכז יום נוסף לאזרחים ותיקים בשכונת רמות יצחק

-סבסוד מקסימאלי של עלויות כניסה במועדון הספייס ובכל החוגים והמופעים ברשת המתנ"סים נשר

 

תמונה לוגו

בוחרים בתרבות ופנאי

אני מאמין כי תרבות אינה מותרות אלא צורך בסיסי

עיריית נשר בהנהגתי, תשים לעצמה למטרה לקדם את תחום התרבות ולהעניק לתושבי העיר, קשת תרבותית מגוונת ואיכותית כפי שמגיע לכם ! במשך כל השנה ולא רק בחגים ואירועים.

#העיר נשר מורכבת מפסיפס של תרבויות ולכן, העירייה בהנהגתי תדאג לייצוג כלל התרבויות ע"י אירועים ייעודיים המעלים על נס את המנהגים התרבויות והמסורות השונות. כי כולם חשובים.

#העירייה בראשותי תפעל להקלה על העוסקים בתחומי התרבות והאמנות בתחומים השונים ותעודד המשך יצירה תוך שילובם בפיתוח תוכניות תרבות ואומנות בעיר.

#העירייה בראשותי תפעל להנגשת שירותי התרבות לכלל האוכלוסייה באמצעות:

-המתנ"ס לכל שכבות האוכלוסייה באמצעות סבסוד החוגים,

-הוספת קונצרטים קלאסיים למנויי התיאטרון ,הילדים ומועדון הזמר

-הפעלת תוכנית פעילות בשכונות בגני השעשועים בחינם ובהתאמה לאוכלוסיות בשכונות העיר.

-הפעלת חינוך מוסיקלי מגן חובה ועד י"ב בכל מוסדות החינוך בעיר .

-הקמת מוזיאון לחיזוק מורשת היישוב

-חיזוק הטיפול באוכלוסיית העולים ושילובם בקהילה

תמונה לוגו

בוחרים בקידום התיירות בנשר

ההיסטוריה של העיר, המיקום האסטרטגי שלה, העצים, הנופים ופארק הגשרים התלויים, רכבת העמק, הרכבל, האגמים כל אלו יחד עם תוכנית התיירות שהיו בעיריית נשר ונגנזו על ידי ראש העירייה בינמו לטובת התעשייה ויזמי הנדל"ן, יכולים להפוך את העיר נשר ליעד תיירות מבוקש !

בהנגתי, תהפוך העיר נשר לעיר אטרטקיבית יותר המושכת אליה מבקרים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה. לצד זאת עם ההשקעה שתעשה בתרבות ובאזורי הפנאי, באיכות הסביבה, החינוך והספורט, תהפוך נשר למוקד תרבות אזורי. בדרך זו ניצור עוגן כללי ונביא לקידום העסקים הקיימים בעיר ולפתיחת עסקים נוספים.

#העירייה בראשותי תגייס את משרד התיירות להענקת תמריצים ליזמים שיקימו אטרקציות תיירותיות, מתחמי פעילות ומתחמי קניות . כל אלו יסייעו בהבאת תיירים לעיר ובמקביל יוסיפו מקומות עבודה ומקורות הכנסה לרמלה.

#העירייה בראשותי תתכנן ותיישם תוכנית פיתוח לשימור אתרים היסטוריים בעיר

#העירייה בראשותי תפעל להשלמת תכנון והקמת כפר נופש במחצבת חרייבה

#העירייה בראשותי תפעל לחידוש קו הרכבל ממחצבת חרייבה לאזור האגמים כולל מספר תחנות בעיר נשר בתוכנית הרכבל שאושרה לאחרונה ללא תחנה בנשר

#העירייה בראשותי לתפעל להקמת אתר נופש וספורט ימי באגמים הפתוחים

#העירייה בראשותי תפעל ליצירת מופעים באתרי התיירות תוך השקעה מתמדת בפיתוח אתרי מורשת שיגדילו את תפוקת כלל העסקים בנשר ויגרמו לפתיחת עסקים בעיר.

#העירייה בראשותי תפעל לקידום קמפיינים ארציים בינלאומיים למשכית תיירות מהארץ ומחוץ לארץ.

#העירייה בראשותי תפעל להקמת שבילי אופניים ומסלולי טיול בפארק הכרמל בתחומי העיר נשר ובדרך בר יהודה –דרך השלום

#העירייה בראשותי תפעל לייזום הגעת קבוצות ספורט מחו"ל למחנות אימונים בנשר תוך שימוש בכפר הנופש , מרכז הספורט ואצטדיון הכדורגל

#העירייה בראשותי תפעל להפיכת נשר למרכז תרבותי חינוכי – נרתום את משרדי הממשלה הרלוונטיים ונארגן ימי תרבות והעשרה לתלמידים מכל הארץ וגם לחיילים באתרים בעיר.

החזון: הפיכתה של נשר לעיר תיירות מובילה בצפון המציעה מגוון פעילויות ואטרקציות כולל מקומות לינה.

 

למעלה

בוחרים ראש עיר – שלומי זינו

בהנהגתי, תהפוך העיר נשר לעיר אטרקטיבית יותר המושכת אליה מבקרים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה. לצד זאת עם ההשקעה שתעשה בתרבות ובאזורי הפנאי, באיכות הסביבה, החינוך והספורט, תהפוך נשר למוקד תרבות אזורי. בדרך זו, ניצור עוגן כלכלי ונביא לקידום העסקים הקיימים בעיר ולפתיחת עסקים נוספים.

 

הצטרפו אלינו!

ּ